صرافی بایننس

صرافی بایننس ( BINANCE )

 

    صرافی بایننس یکی از شناخته شده ترین صرافی های معاملاتی ارز های دیجیتال چه در زمینه معاملاته عادی و چه در زمینه معاملاته آتی ( Futures ) میباشد که کمتر کسی هست که در حوزه ارز های دیجیتال فعالیت کند و اسم آن به گوشش نخورده باشد.

 

   مدیر عامل بایننس چانگ پنگ ژائو ( Changpeng Zhao ) در سال 2013 به Blockchain.info پیوست و سومین فرد در تیم والت ارزدیجیتال  و همچنین کمتر از یک سال به عنوان مدیر ارشد فناوری با صرافی OKCoin همکاری کرد.

 

   وی در سال 2017 شرکت خود را با نام تجاری Binance در چین تاسیس کرد اما دیری نگذشت که به علت قوانین دولت چین در حوزه ارز های دیجیتال شرکت خود را به ژاپن و تایوان منتقل کرد و در همین سال ارز دیجیتال بایننس کوین را به دنیای ارز های دیجیتال معرفی کرد که هم اکنون رتبه 10 با ارزش تقریبی 3.5 میلیارد دلار در بین دیگر رمز ارز ها را به خود اختصاص داده.

ارزش این شرکت 1.4 میلیارد دلار برآورد میشود.

 

 

 

چرا بایننس ؟

 

   یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب این صرافی در میان تریدر (Trader) ها یا معامله گران در این حوزه پایین بودن کارمزد معاملاتی در این صرافی میباشد که 0.1% میباشد یعنی در قبال هر 1000$ دلار معامله 1$ کارمزد در بر خواهد داشت ، برای درک ساده تر اگر این صرافی را با کارگذاری های رسمی بورس در ایران مقایسه کنیم ما در ایران تا 5 برابر این مبلغ یعنی 0.5% از حجم معامله خود را به کارگذاری می پیدازیم!!!

 

  پشتیبانی از معروف ترین ارز های دیجیتال ، بروز رسانی قوی ، امنیت بالا ، شفافیت در قیمت ها ، دستکاری نکردن چارت ها و تیم پشتیبانی بسیار قوی از دیگر دلایل محبوبیت آن در میان کاربران میباشد.